Klub Kámen – SC Kamínek

Primární prevence a nízkopravové zařízení Klub Kámen – SC Kamínek z organizace Světlo Kadaň si na letní prázdniny připravili zajímavé aktivity pro děti, mládež a mladé dospělé z Chomutova.

I letos odstartoval každoroční projekt Pouliční ligy za podpory Městské policie Chomutov a ve spolupráci s Chomutovskou ligou malého fotbalu. Úvodní turnaj proběhl v květnu a seznámil mladé fotbalisty s letní dvouměsíční pouliční ligou, která je rozdělena do dvou věkových kategorií. Již tohoto úvodního seznamovacího turnaje se zúčastnilo přes 50 hráčů. Hlavním cílem projektu je krom sportovních výsledků budovat v dětech a mladých lidech soudržnost, toleranci, zdravé přátelské vztahy, smysl pro spolupráci a rozvíjet schopnost v navazování nových sociálních kontaktů.  Pouliční liga bude probíhat celé léto ve sportovním areálu Cihla. Na konci léta bude oceněný nejlepší tým a hráči.  Ve spolupráci s Městskou policií Chomutov organizuje Primární prevence také pětidenní Preventivní prázdninový pobyt. Program je velmi pestrý a kapacita byla okamžitě naplněna.

Zdroj: Lenka Nagyová

Nízkoprahové zařízení Klub Kámen – SC Kamínek má otevřeno celé prázdniny. Jeho běžný harmonogram je obohacen o dopolední aktivity jak v ambulantní, tak terénní formě služby. Od pondělí do čtvrtka tak mohou návštěvníci využít aktivit jako je tanec, cvičme v rytme, společenské hry, zahrady, tvoření, gameklubu, vaření nebo se zrelaxovat v klubovém kině. Na pátek si pracovnice klubu připravily jednodenní prázdninové výlety. Více informací o klubu Kámen najdete na webových stránkách www.svetlokadanzs.cz nebo na facebooku či instagramu klubu Kámen.

Zdroj: Mirka Hanyková

Klub Kámen – SC Kamínek

Zveřejněno: