Jako již každý rok, tak i tento proběhla talentová soutěž pro děti a mládežníky ve věku od 6 do 26 let, kteří sice prožívají nepřízeň osudu, ale neztrácejí chuť do života a mají co ukázat! Své nadání účastníci soutěže mohli ukázat v pořadí již podeváté a podruhé se utkali talentovaní nejen z Ústeckého kraje, ale z celé republiky! Soutěž je určena všem, co navštěvují sociální služby nízkoprahového typu nebo žijí v dětských domovech či výchovných ústavech.

Oslovili jsme 250 organizací, kteří pracují s ohroženými dětmi a mládeží z celé České republiky. Přihlásilo se 48 vystoupení z celé republiky. Na 1. finálovém kole vystoupilo 101 dětí a mládeže. Samotná soutěž byla rozdělena do čtyř kategorií. Kategorie 6 – 14 let a 15 – 26 let a dále na kategorii uměleckou a pěveckou.

Soutěž jsme zrealizovali v Kulturním středisku KASS v Chomutově, kde přijali účast do poroty – zpěvák a herec David Kraus, Radní města Chomutova Karel Lipmann, učitel zpěvu a zpěvák Jan Hönig, místostarosta města Kadaně Jan Losenický a umělci Milan Horvát a Milan Šenki. Realizace akce1. finálové kolo soutěže Talent 2019 proběhlo v Chomutově 16. listopadu 2019. Porota hodnotila přihlášené soutěžící a doporučila nejlepší účastníky do 2. finálového kola. Do 2. finálového kola postoupilo 55dětí, 21 nejlepších vystoupení.

Soutěž se velice podařila, všechny výkony se porotcům líbily, všichni soutěžící si odnesli cenu – formou balíčků, ti nejlepší postoupili do 2. finálového kola, které se bude konat v květnu 2020 v Kadani. Jeden z porotců nabídl dvěma vystupujícím z pěvecké kategorie účast na třídenním soustředění, kde se budou intenzivně s profesionálními zpěváky připravovat na soutěž Miri Gili a na 2. finálové kolo Talentu.

Touto akcí se nám podařilo motivovat děti a mládež ohrožené rizikovými jevy k intenzivnější přípravě arozvíjení svých schopností a dovedností, zdokonalovat své nadání a získat sebedůvěru k zapojení do standardního vzdělávání v oblasti hudby, zpěvu a tance.

V roce 2020 proběhne 2. finálové kolo, kde se ti nejlepší poperou o zajímavé výhry.

Projekt byl realizován za finanční podpory Statutárního města Chomutov a nadace ČEZ.

 

Článek v novinách – https://www.chomutov-mesto.cz/?download=_/noviny/2019/cvn_2019_12_web.pdf  str. 15 článek  Děti ukázaly svůj talent