Linka pro pedagogy

Každý všední den jsme nyní v období plném mimořádných opatření a náročných požadavků, s nimiž se musí pedagogové s ohledem na situaci kolem koronaviru vypořádávat, k dispozici na telefonní lince jako psychosociální podpora. Kontaktovat nás mohou od 7 do 15:00 hodin (po předchozí domluvě i v jiném čase). 

Podpůrný či poradenský rozhovor o tématech, která považují pedagogové za významná, může zmírnit jejich úzkost a snížit stres ze situace, na níž se nebylo možné nijak připravit, nese sebou zvýšené nároky na udržení duševní pohody a schopnost dále pracovat ve změněném režimu. 

Službu lze využít i anonymně. Spolupráce může probíhat jednorázově nebo i dlouhodobě, neboť prognóza vývoje pandemie je stále nejistá.

Nejedná se o krizovou linku. Operátoři nejsou nějak speciálně vyškoleni, nicméně mají zkušenosti s prací s dětmi a mládeží mimo školní prostředí i v něm v rámci různých primárně preventivních aktivit. Dokáží vyslechnout, podpořit, provázet, nabídnout jiný pohled či diskutovat o možnostech řešení problému.

Linka bude pro výše uvedený účel dostupná minimálně do konce srpna letošního roku. Její provoz bude závislý na vývoji celkové situace v oblasti školství.

Letáček ke stažení zde

Nabízená služba je ZDARMA.